KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 9166452
*
nr 916 6452
Ernst Hällgren
(1889-1944), Sverige
Färgetsningar, 2 st. E Hällgren, Stockholmsmotiv, motivet: 17x24
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2014
kl 20:10:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/10 22:36:21
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: e hällgren ernst hällgren etsningar färgetsningar grafik motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Ernst Hällgren
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
nr 916 6452
Ernst Hällgren
(1889-1944), Sverige
Färgetsningar, 2 st. E Hällgren, Stockholmsmotiv, motivet: 17x24
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/10 22:36:21 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: e hällgren ernst hällgren etsningar färgetsningar grafik motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



