Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawing 10905096



*

nr 1090 5096


Woldemar Tank

(1903-1997), Sverige


Woldemar Tank (1903-1997), Porträtt, signerad. - 86, 40x33, skadad.


DRAWING, Woldemar Tank (1903-1997), Porträtt, signerad. - 86, 40x33


Condition: skadad

Woldemar Tank, Swedish painter, born 1903, dead 1997.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

800

Auction date:

Monday February 20 2017
at 19:27:03



  • Artist/Designer

Woldemar Tank

Woldemar Tank, Swedish painter, born 1903, dead 1997.

Read more about Woldemar Tank
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller porträtt porträttmåleri teckning vattenfärg woldemar tank
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr