KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13418207
*
nr 1341 8207
Folke Winqvist
(1914-1995), Finland
Oljemålning, Signerad Eckerö, 1973. Olja på duk, 52x80 cm
Folke Winqvist, åländsk bildkonstnär född 1914, död 1995.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 augusti 2020
kl 19:31:52
- Konstnär/Designer
Folke Winqvist
Folke Winqvist, åländsk bildkonstnär född 1914, död 1995.
Läs mer om Folke Winqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland finländsk konst finländsk konstnär finländska konstnärer folke winqvist norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:30
*
Folke Winqvist
Folke Winqvist, åländsk bildkonstnär född 1914, död 1995.
Läs mer om Folke Winqvist
nr 1341 8207
Folke Winqvist
(1914-1995), Finland
Oljemålning, Signerad Eckerö, 1973. Olja på duk, 52x80 cm
Folke Winqvist, åländsk bildkonstnär född 1914, död 1995.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 augusti 2020 |
- Konstnär/Designer
Folke Winqvist
Folke Winqvist, Ã¥ländsk bildkonstnär född 1914, död 1995.Läs mer om Folke Winqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland finländsk konst finländsk konstnär finländska konstnärer folke winqvist norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:30



