KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 11721171
nr 1172 1171
Hideo Hagiwara
(1913-2007), Japan
Färgetsning, Signerad, daterad -64, numrerad 20/50, motivet: 41,5x31,5 cm
Hideo Hagiwara, japansk bildkonstnär född 1913, död 2007.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 26 mars 2018
kl 20:02:07
20/3 22:15:10
Hideo Hagiwara
Läs mer om Hideo Hagiwara