KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10616420

nr 1061 6420

Ellis Wallin

(1888-1972), Sverige

Etsning, Ellis Wallin (1888-1972), 1915, motivet: 43x35

Kondition: slitage

Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.

Utrop:

300 kr

Såld:

300 kr

måndag 10 oktober 2016
kl 18:25:33

Ellis Wallin

Läs mer om Ellis Wallin