KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12597224

nr 1259 7224

Ernst Zimmermann

(1852-1901), Tyskland

Oljemålning, Kuststad, signerad. Olja på duk, 30x60 cm

Kondition: skadad

Ernst Zimmermann, tysk målare född 1852 i München, död 1901.

måndag 3 juni 2019
kl 18:41:49

Ernst Zimmermann

Läs mer om Ernst Zimmermann