ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1331051
*
nr 133 1051
Spegel
barockstil, 1800-tal
Utrop:
1.500 kr
Såld:
4.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2002
kl 18:30:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/3 12:21:03
1
1.300 kr
23/3 17:41:37
2
1.500 kr
23/3 23:19:53
1
1.700 kr
24/3 17:47:07
2
2.000 kr
24/3 21:13:36
1
2.100 kr
25/3 00:25:30
2
2.200 kr
25/3 09:36:39
1
2.300 kr
25/3 11:10:12
3
2.600 kr
25/3 14:38:27
4
ledande budet*
25/3 17:53:29
5
3.000 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock-stil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 133 1051
Spegel
barockstil, 1800-tal
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 4.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2002 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/3 12:21:03 | 1 | 1.300 kr |
| 23/3 17:41:37 | 2 | 1.500 kr |
| 23/3 23:19:53 | 1 | 1.700 kr |
| 24/3 17:47:07 | 2 | 2.000 kr |
| 24/3 21:13:36 | 1 | 2.100 kr |
| 25/3 00:25:30 | 2 | 2.200 kr |
| 25/3 09:36:39 | 1 | 2.300 kr |
| 25/3 11:10:12 | 3 | 2.600 kr |
| 25/3 14:38:27 | 4 | ledande budet* |
| 25/3 17:53:29 | 5 | 3.000 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock-stil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



