KONST / Litografier / Färglitografi 14544063
nr 1454 4063
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad hc, stilleben, 45x55, yttermått inklusive ram: 68x80 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 14 mars 2022
kl 20:41:52
300 kr
400 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)