KONST / Litografier / Färglitografi 12769351
nr 1276 9351
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Färglitografi, Komposition. Signerad, numrerad 59/92. Saknar glas. Bladets mått: 77x106 cm
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 23 september 2019
kl 19:25:19
500 kr
Lage Lindell
Läs mer om Lage Lindell