KONST / Litografier / Färglitografi 7819595
*
nr 781 9595
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi , Lowell Nesbitt, 1981, 118/200, motivets mått: 60 x 86, Liljor
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 oktober 2012
kl 19:56:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/9 20:43:25
1
500 kr
1/10 10:58:05
2
200 kr
1/10 17:56:02
3
350 kr
1/10 19:45:34
3
450 kr
1/10 19:51:50
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lowell Nesbitt
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Läs mer om Lowell Nesbitt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färglitografi grafik liljor litografi litografier litografiskt blad lowell nesbitt usa
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39
*
Lowell Nesbitt
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Läs mer om Lowell Nesbitt
nr 781 9595
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi , Lowell Nesbitt, 1981, 118/200, motivets mått: 60 x 86, Liljor
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 550 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 oktober 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/9 20:43:25 | 1 | 500 kr |
| 1/10 10:58:05 | 2 | 200 kr |
| 1/10 17:56:02 | 3 | 350 kr |
| 1/10 19:45:34 | 3 | 450 kr |
| 1/10 19:51:50 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lowell Nesbitt
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.Läs mer om Lowell Nesbitt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färglitografi grafik liljor litografi litografier litografiskt blad lowell nesbitt usa
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39



