KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15229233

nr 1522 9233

John Hedberg

(1895-1957), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 27, bro. Olja på duk, 29x39 cm, yttermått inklusive ram: 41x52 cm

John Hedberg, svensk bildkonstnär född 1895 i Falun, död 1957 i Stockholm.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 20 februari 2023
kl 18:17:50

20/2 07:33:52 1      Vinnande bud

John Hedberg

Läs mer om John Hedberg