KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16583071

nr 1658 3071

Bo von Zweigbergk

(1897-1940), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1934 Motiv från Kroatien. Olja på pannå, 25x29 cm, yttermått inklusive ram: 39x42 cm

Bo von Zweigbergk, svensk målare född 1897, död 1940.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 18 november 2024
kl 20:26:30

17/11 13:22:05 1      Vinnande bud

Bo von Zweigbergk

Läs mer om Bo von Zweigbergk