KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12286446
nr 1228 6446
Georg Lodström
(1915-1972), Sverige
Oljemålning, Hav. Signerad, daterad 1970, signerad, motiv från Gotland. Olja på pannå, 36x48 cm
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 14 januari 2019
kl 20:18:40
14/1 16:24:37
Georg Lodström
Läs mer om Georg Lodström