KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11397318
*
nr 1139 7318
Ulf Johansson
(1912-1978), Sverige
Etsning, Ulf Johansson (1912-1978), Man vid kamin, motivet: 28x19
Ulf Johansson, född i Stockholm 1912, död där 1978, svensk målare, tecknare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2017
kl 18:52:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/9 22:26:44
1
Vinnande bud
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Ulf Johansson
Ulf Johansson, född i Stockholm 1912, död där 1978, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Ulf Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik man vid kamin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf johansson
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06
*
Ulf Johansson
Ulf Johansson, född i Stockholm 1912, död där 1978, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Ulf Johansson
nr 1139 7318
Ulf Johansson
(1912-1978), Sverige
Etsning, Ulf Johansson (1912-1978), Man vid kamin, motivet: 28x19
Ulf Johansson, född i Stockholm 1912, död där 1978, svensk målare, tecknare och grafiker.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/9 22:26:44 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Ulf Johansson
Ulf Johansson, född i Stockholm 1912, död där 1978, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker.Läs mer om Ulf Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik man vid kamin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf johansson
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06



