Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 14099163



*

nr 1409 9163


MIXED MEDIA

Wei Chen, China. Signed, tiger, 66x67 cm, outer dimensions including frame: 75x75 cm,


Wei Chen, Kina. Signerad, tiger, 66x67 cm, yttermått inklusive ram: 75x75 cm


Estimate:

500

Auction date:

Monday August 2 2021
at 19:57:28


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien blandteknik djur djurmotiv kina kinesisk kinesiskt tiger tigrar vattenfärg wei chen
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr