KONST / Litografier / Serigrafier 11356653
*
nr 1135 6653
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Serigrafier, 6 st i mapp, Lars Norrman (1915-1979), kvinnor, kvinnor, bladets mått: 55x75
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 oktober 2017
kl 18:33:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/10 13:04:34
1
400 kr
9/10 16:13:05
2
300 kr
9/10 16:13:05
1
350 kr (Budbetjänt)
9/10 18:20:40
3
Vinnande bud
9/10 18:23:59
4
500 kr
9/10 18:23:59
3
600 kr (Budbetjänt)
9/10 18:27:22
3
justering av budtak
9/10 18:28:56
4
700 kr
9/10 18:28:56
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damporträtt kvinna kvinnor lars norrman litografier porträttmåleri serigrafier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lars Norrman
nr 1135 6653
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Serigrafier, 6 st i mapp, Lars Norrman (1915-1979), kvinnor, kvinnor, bladets mått: 55x75
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 oktober 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/10 13:04:34 | 1 | 400 kr |
| 9/10 16:13:05 | 2 | 300 kr |
| 9/10 16:13:05 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 9/10 18:20:40 | 3 | Vinnande bud |
| 9/10 18:23:59 | 4 | 500 kr |
| 9/10 18:23:59 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 9/10 18:27:22 | 3 | justering av budtak |
| 9/10 18:28:56 | 4 | 700 kr |
| 9/10 18:28:56 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damporträtt kvinna kvinnor lars norrman litografier porträttmåleri serigrafier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31



