KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14942076

nr 1494 2076

Hans Norsbo

(1897-1955), Sverige

Etsning, Signerad, daterad 52, Utsikt mot slussen. Bildmått: 13x12 cm, yttermått inklusive ram: 38x33 cm

Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

måndag 3 oktober 2022
kl 20:26:07

Hans Norsbo

Läs mer om Hans Norsbo