FURNITURE / Tables / Dressing table 8941078
*
nr 894 1078
DRESSING TABLE
teak + chair, 1950/60-tal, bordets mått: length. 93, width: 40, height: 67,
teak + stol, 1950/60-tal, bordets mått: längd. 93, djup: 40, höjd: 67
Estimate:
800
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday May 12 2014
at 18:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
7/5 22:00:25
1
450 kr
12/5 14:43:44
2
350 kr
12/5 18:12:03
3
500 kr
12/5 18:17:44
1
600 kr
12/5 18:26:14
3
Vinnande bud
- Thema-auction
May 12
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord bordets mått: längd karmstol karmstolar sminkbord stol stolar teak teakmöbler toalettbord toalettebord toilettbord toilettebord trä
-
6769 BENCH
Torbjørn Afdal, "Krobo", Bruksbo, Mellemstrand, No..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 19:50
-
6044 Barbord
"Venus", Johanson Design, Markaryd, kromad pelarfo..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:45
-
6703 Brevklämma
i form av en anka, England, London,
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:17
-
6615 TEA TABLE
19th century, stained birch. Diameter: 83 cm, heig..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 19:58
-
6705 DROP-LEAF TABLE
contemporary production, vit laminatskiva, 2 lådor..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 19:11
-
6073 LAMP TABLE
butlers tray table. Diameter: 65 cm, height: 47 cm,
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:05
*
DRESSING TABLE
Read more about 50/60-tal
nr 894 1078
DRESSING TABLE
teak + chair, 1950/60-tal, bordets mått: length. 93, width: 40, height: 67,
teak + stol, 1950/60-tal, bordets mått: längd. 93, djup: 40, höjd: 67
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 700 |
| Auction date: |
Monday May 12 2014 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 7/5 22:00:25 | 1 | 450 kr |
| 12/5 14:43:44 | 2 | 350 kr |
| 12/5 18:12:03 | 3 | 500 kr |
| 12/5 18:17:44 | 1 | 600 kr |
| 12/5 18:26:14 | 3 | Vinnande bud |
- Thema-auction
May 12
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord bordets mått: längd karmstol karmstolar sminkbord stol stolar teak teakmöbler toalettbord toalettebord toilettbord toilettebord trä
-
6769 BENCH
Torbjørn Afdal, "Krobo", Bruksbo, Mellemstrand, No..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 19:50 -
6044 Barbord
"Venus", Johanson Design, Markaryd, kromad pelarfo..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:45 -
6703 Brevklämma
i form av en anka, England, London,
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:17
-
6615 TEA TABLE
19th century, stained birch. Diameter: 83 cm, heig..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 19:58 -
6705 DROP-LEAF TABLE
contemporary production, vit laminatskiva, 2 lådor..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 19:11 -
6073 LAMP TABLE
butlers tray table. Diameter: 65 cm, height: 47 cm,
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:05



