Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  FURNITURE / Tables / Dressing table 8941078



*

nr 894 1078


DRESSING TABLE

teak + chair, 1950/60-tal, bordets mått: length. 93, width: 40, height: 67,


teak + stol, 1950/60-tal, bordets mått: längd. 93, djup: 40, höjd: 67


Estimate:

800

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday May 12 2014
at 18:00:00


  • Bid history
Time Bidder Bid
7/5 22:00:25 1      450 kr
12/5 14:43:44 2      350 kr
12/5 18:12:03 3      500 kr
12/5 18:17:44 1      600 kr
12/5 18:26:14 3      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • May 12

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord bordets mått: längd karmstol karmstolar sminkbord stol stolar teak teakmöbler toalettbord toalettebord toilettbord toilettebord trä
  • 6769 BENCH
    Torbjørn Afdal, "Krobo", Bruksbo, Mellemstrand, No..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:50
  • 6044 Barbord
    "Venus", Johanson Design, Markaryd, kromad pelarfo..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:45
  • 6703 Brevklämma
    i form av en anka, England, London,
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:17




Ladda ner broschyr