Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 12767574



*

nr 1276 7574


Cecilia Frisendahl

(1922-2014), Sverige


Cecilia Frisendahl (b. 1922), Sweden. "Roslagsbanan", PT, signed. Subject: 39x55,


ETCHING, "Roslagsbanan", PT, Signerad. Motivet: 39x55 cm


Cecilia Frisendahl, Swedish printmaker, draughtsman and painter born in Stockholm 1922, dead 2014.

Droit De Suite

Yes

Withdrawn

Auction date:

Monday September 23 2019
at 19:59:03



  • Artist/Designer

Cecilia Frisendahl

Cecilia Frisendahl, Swedish printmaker, draughtsman and painter born in Stockholm 1922, dead 2014.

Read more about Cecilia Frisendahl
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: cecilia frisendahl etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr