KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11007118
*
nr 1100 7118
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Akvarell, Einar Forseth (1892-1988), "Brudslöjan", motivet: 43x27
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2017
kl 19:53:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/4 19:09:36
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Einar Forseth
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Einar Forseth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller einar forseth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:49
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22
*
Einar Forseth
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Einar Forseth
nr 1100 7118
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Akvarell, Einar Forseth (1892-1988), "Brudslöjan", motivet: 43x27
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/4 19:09:36 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Einar Forseth
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Einar Forseth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller einar forseth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:49 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22



