SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Sockerskål 8256137
nr 825 6137
Sockerskål
+ gräddkanna, silver, Danmark, 1800-tal, 300gr
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 6 maj 2013
kl 19:39:43
6/5 16:34:07
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver