KONST / Litografier / Färglitografi 13342076
nr 1334 2076
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 5/310. Motivet: 53x70 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 29 juni 2020
kl 18:55:26
29/6 17:54:17
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin