KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13051510

nr 1305 1510

Bruno Karlsson

(1927-2020), Sverige

Oljemålning, Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad och daterad 1969. Olja på duk, 44x64cm

Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 3 februari 2020
kl 20:17:01

3/2 20:12:01 1      Vinnande bud

Bruno Karlsson

Läs mer om Bruno Karlsson