KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9623073
*
nr 962 3073
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Blandteknik, Albert Engström (1869-1940), Porträtt av Johan Sandblom, 48x35
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2015
kl 18:45:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/5 18:20:13
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Läs mer om Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller albert engström blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20
-
7166 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58
-
7154 Tusch
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. ”Slas”. S..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
*
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Läs mer om Albert Engström
nr 962 3073
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Blandteknik, Albert Engström (1869-1940), Porträtt av Johan Sandblom, 48x35
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
| Utrop: | 3.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/5 18:20:13 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.Läs mer om Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller albert engström blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20 -
7166 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58 -
7154 Tusch
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. ”Slas”. S..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37



