ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 3102068
*
nr 310 2068
Pigtittare
Björk, sent 1800-tal
Utrop:
100 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 april 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 08:27:16
1
200 kr
16/4 15:21:46
2
850 kr
17/4 21:27:47
3
400 kr
17/4 21:29:18
3
500 kr
17/4 21:31:25
3
600 kr
17/4 21:32:22
3
700 kr
17/4 21:33:11
3
800 kr
19/4 11:52:37
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel pigtittare rakspegel sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Pigtittare
nr 310 2068
Pigtittare
Björk, sent 1800-tal
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 april 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/4 08:27:16 | 1 | 200 kr |
| 16/4 15:21:46 | 2 | 850 kr |
| 17/4 21:27:47 | 3 | 400 kr |
| 17/4 21:29:18 | 3 | 500 kr |
| 17/4 21:31:25 | 3 | 600 kr |
| 17/4 21:32:22 | 3 | 700 kr |
| 17/4 21:33:11 | 3 | 800 kr |
| 19/4 11:52:37 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel pigtittare rakspegel sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



