KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7595230
nr 759 5230
Verner Molin
(1907-1980), Sverige
Blandteknik, Verner Molin (1907-1980), vedskuta, signerad, -33, 30x55
Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 21 maj 2012
kl 18:51:29
Verner Molin
Läs mer om Verner Molin