ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9546218
*
nr 954 6218
Spegel
Valnöt, höjd: 115 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 april 2015
kl 19:59:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/4 10:40:11
1
100 kr
9/4 16:08:31
2
150 kr
9/4 16:33:13
1
200 kr
12/4 17:52:08
3
250 kr
13/4 18:23:04
4
350 kr
13/4 18:29:05
3
350 kr
13/4 18:29:05
4
350 kr (Budbetjänt)
13/4 18:29:27
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 954 6218
Spegel
Valnöt, höjd: 115 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 april 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/4 10:40:11 | 1 | 100 kr |
| 9/4 16:08:31 | 2 | 150 kr |
| 9/4 16:33:13 | 1 | 200 kr |
| 12/4 17:52:08 | 3 | 250 kr |
| 13/4 18:23:04 | 4 | 350 kr |
| 13/4 18:29:05 | 3 | 350 kr |
| 13/4 18:29:05 | 4 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 13/4 18:29:27 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



