ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11228528
*
nr 1122 8528
Spegel
+ konsolbord, Nyrokoko, höjd: 80 + 178
Utrop:
5.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 augusti 2017
kl 19:19:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/8 10:19:31
1
1.500 kr
14/8 18:45:44
2
1.600 kr
14/8 18:59:47
1
1.700 kr
14/8 19:02:27
3
1.800 kr
14/8 19:03:34
2
2.000 kr
14/8 19:04:12
3
2.000 kr
14/8 19:04:12
2
2.000 kr (Budbetjänt)
14/8 19:04:19
3
2.200 kr
14/8 19:07:42
1
2.400 kr
14/8 19:08:32
3
2.600 kr
14/8 19:11:37
1
2.800 kr
14/8 19:14:13
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1122 8528
Spegel
+ konsolbord, Nyrokoko, höjd: 80 + 178
| Utrop: | 5.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 augusti 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/8 10:19:31 | 1 | 1.500 kr |
| 14/8 18:45:44 | 2 | 1.600 kr |
| 14/8 18:59:47 | 1 | 1.700 kr |
| 14/8 19:02:27 | 3 | 1.800 kr |
| 14/8 19:03:34 | 2 | 2.000 kr |
| 14/8 19:04:12 | 3 | 2.000 kr |
| 14/8 19:04:12 | 2 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
| 14/8 19:04:19 | 3 | 2.200 kr |
| 14/8 19:07:42 | 1 | 2.400 kr |
| 14/8 19:08:32 | 3 | 2.600 kr |
| 14/8 19:11:37 | 1 | 2.800 kr |
| 14/8 19:14:13 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



