LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candelabras 13485189
nr 1348 5189
CANDELABRAS
one pair, CR Carlström. Late 19th century, nickel silver. Height: 49 cm,
Ett par, CR Carlström. Sent 1800-tal, nysilver. Höjd: 49 cm
700
SEK 600
Monday September 21 2020
at 20:04:23
400 kr
350 kr
400 kr (Robot)
500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.