KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12411086

nr 1241 1086

Henning Hougaard

(1922-1995), Danmark

Oljemålning, Henning Hougaard (1922-1995), signerad, Domherrar. Olja på duk, 55x64

Henning Hougaard, dansk-svensk målare född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö.

Utrop:

800 kr

Såld:

900 kr

måndag 18 mars 2019
kl 18:27:18

Henning Hougaard

Läs mer om Henning Hougaard