KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12411086
*
nr 1241 1086
Henning Hougaard
(1922-1995), Danmark
Oljemålning, Henning Hougaard (1922-1995), signerad, Domherrar. Olja på duk, 55x64
Henning Hougaard, dansk-svensk målare född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2019
kl 18:27:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/3 18:50:21
1
500 kr
15/3 12:21:40
2
400 kr
15/3 12:21:40
1
450 kr (Budbetjänt)
15/3 12:22:20
2
500 kr
15/3 12:22:20
1
500 kr (Budbetjänt)
15/3 12:22:59
2
600 kr
17/3 22:00:11
3
700 kr
18/3 18:15:52
2
800 kr
18/3 18:22:18
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Henning Hougaard
Henning Hougaard, dansk-svensk målare född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö.
Läs mer om Henning Hougaard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv domherrar domherre fågel fågelmotiv fåglar henning hougaard olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Henning Hougaard
Henning Hougaard, dansk-svensk målare född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Henning Hougaard
nr 1241 1086
Henning Hougaard
(1922-1995), Danmark
Oljemålning, Henning Hougaard (1922-1995), signerad, Domherrar. Olja på duk, 55x64
Henning Hougaard, dansk-svensk målare född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/3 18:50:21 | 1 | 500 kr |
| 15/3 12:21:40 | 2 | 400 kr |
| 15/3 12:21:40 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 15/3 12:22:20 | 2 | 500 kr |
| 15/3 12:22:20 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 15/3 12:22:59 | 2 | 600 kr |
| 17/3 22:00:11 | 3 | 700 kr |
| 18/3 18:15:52 | 2 | 800 kr |
| 18/3 18:22:18 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Henning Hougaard
Henning Hougaard, dansk-svensk mÃ¥lare född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö.Läs mer om Henning Hougaard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv domherrar domherre fågel fågelmotiv fåglar henning hougaard olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



