KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16197320
nr 1619 7320
Karl-Göte Sernius Andersson
(1904-1959), Sverige
Oljemålning, Signerad, interiör. Olja på pannå, 60x59 cm, yttermått inklusive ram: 73x73 cm
Karl-Göte Sernius Andersson, svensk bildkonstnär född 1904, död 1959.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 13 maj 2024
kl 18:21:03
13/5 18:02:21
Karl-Göte Sernius Andersson
Läs mer om Karl-Göte Sernius Andersson