BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Takarmatur 6994449

nr 699 4449

Takarmatur

1890-tal, Ren. objekt, höjd: ca 60

Utrop:

500 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 30 maj 2011
kl 18:44:33

Renässans
Europeisk konststil. Uppkom i Italien vid 1400-talets början.