KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13316190
nr 1331 6190
Charles Roka
(1912-1999), Ungern
Oljemålning, Lekande barn. Signerad. Olja på duk, 81x65 cm
Kondition: dukskada
Charles Roka, (på Ungerska: Károly Róka), född 1912, död 1999, Ungersk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
tisdag 2 juni 2020
kl 03:40:26
Charles Roka
Läs mer om Charles Roka