ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6765118
*
nr 676 5118
Spegel
Med 2 st vägglampetter, 1920-tal, höjd: 42-93
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 januari 2011
kl 17:23:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/1 20:56:22
1
300 kr
16/1 11:07:38
2
350 kr
16/1 13:31:37
1
400 kr
17/1 16:15:37
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
nr 676 5118
Spegel
Med 2 st vägglampetter, 1920-tal, höjd: 42-93
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 januari 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/1 20:56:22 | 1 | 300 kr |
| 16/1 11:07:38 | 2 | 350 kr |
| 16/1 13:31:37 | 1 | 400 kr |
| 17/1 16:15:37 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



