KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14554064
*
nr 1455 4064
Bodo von Campenhausen
(1898-1988), Sverige
"Malmö från Sjölundavägen". Signerad, daterad 1946. Akvarell, 48x69 cm, yttermått inklusive ram: 63x84 cm
Bodo von Campenhausen, svensk målare, tecknare och konstpedagog född 1898 i Wesselshof, Livland, död 1988.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2022
kl 20:43:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/3 22:46:12
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bodo von Campenhausen
Bodo von Campenhausen, svensk målare, tecknare och konstpedagog född 1898 i Wesselshof, Livland, död 1988.
Läs mer om Bodo von Campenhausen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bodo von campenhausen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:14
*
Bodo von Campenhausen
Bodo von Campenhausen, svensk målare, tecknare och konstpedagog född 1898 i Wesselshof, Livland, död 1988.
Läs mer om Bodo von Campenhausen
nr 1455 4064
Bodo von Campenhausen
(1898-1988), Sverige
"Malmö från Sjölundavägen". Signerad, daterad 1946. Akvarell, 48x69 cm, yttermått inklusive ram: 63x84 cm
Bodo von Campenhausen, svensk målare, tecknare och konstpedagog född 1898 i Wesselshof, Livland, död 1988.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/3 22:46:12 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bodo von Campenhausen
Bodo von Campenhausen, svensk mÃ¥lare, tecknare och konstpedagog född 1898 i Wesselshof, Livland, död 1988.Läs mer om Bodo von Campenhausen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bodo von campenhausen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:14