KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14534279
nr 1453 4279
Nils Tydén
(1889-1976), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad -43. Olja på pannå, 37x44, yttermått inklusive ram: 47x55 cm
Nils Tydén, svensk målare född 1889 i Stockholm, död 1976.
Utrop:
500 kr
måndag 7 mars 2022
kl 18:58:51