Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 13056471



*

nr 1305 6471


Leif Rönn

(f. 1939), Sverige


Leif Rönn (b. 1939), Sweden. Signed, mixed media, 64x49cm,


Signerad, mixed media, 64x49cm


Leif Rönn, Swedish painter born 1939.

Droit De Suite

Yes

Withdrawn

Auction date:

Monday February 3 2020
at 18:03:22



  • Artist/Designer

Leif Rönn

Leif Rönn, Swedish painter born 1939.

Read more about Leif Rönn
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik leif rönn mixed media svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr