ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4914056
*
nr 491 4056
Spegel
förgylld, 180x80
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 oktober 2007
kl 16:33:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/10 15:45:54
1
1.000 kr
21/10 14:37:32
2
900 kr
21/10 14:38:25
2
1.000 kr
21/10 14:39:17
2
1.500 kr
21/10 16:00:00
1
1.500 kr
21/10 16:01:40
1
1.800 kr
22/10 10:26:45
3
1.800 kr
22/10 10:27:57
3
1.900 kr
22/10 14:45:02
2
2.000 kr
22/10 15:55:26
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 491 4056
Spegel
förgylld, 180x80
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 oktober 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/10 15:45:54 | 1 | 1.000 kr |
| 21/10 14:37:32 | 2 | 900 kr |
| 21/10 14:38:25 | 2 | 1.000 kr |
| 21/10 14:39:17 | 2 | 1.500 kr |
| 21/10 16:00:00 | 1 | 1.500 kr |
| 21/10 16:01:40 | 1 | 1.800 kr |
| 22/10 10:26:45 | 3 | 1.800 kr |
| 22/10 10:27:57 | 3 | 1.900 kr |
| 22/10 14:45:02 | 2 | 2.000 kr |
| 22/10 15:55:26 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



