KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 13342225

nr 1334 2225

Sixten Haage

(1926-2021), Sverige

Torrnålsgravyr, Sixten Haage (f. 1926), Sverige. Industrifasad. Signerad, numrerad 4/150, daterad -78. Oramat löst blad. Bladets mått: 59x69 cm

Utrop:

300 kr

Såld:

150 kr

måndag 29 juni 2020
kl 18:06:41

26/6 13:26:52 1      100 kr
29/6 18:01:41 2      Vinnande bud

Sixten Haage

Läs mer om Sixten Haage