KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 13342225
nr 1334 2225
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Torrnålsgravyr, Sixten Haage (f. 1926), Sverige. Industrifasad. Signerad, numrerad 4/150, daterad -78. Oramat löst blad. Bladets mått: 59x69 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 29 juni 2020
kl 18:06:41
26/6 13:26:52
100 kr
29/6 18:01:41
Sixten Haage
Läs mer om Sixten Haage