KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 16229330
nr 1622 9330
Louis Nitka
(f. 1940), Sverige
Färgetsningar, 2 st, Signerad, numrerad Ea, yttermått inklusive ram: 37x32 - 47x38 cm
Louis Nitka, fransk-svensk konstnär, illustratör och skämttecknare född 1940.
Utrop:
300 kr
måndag 27 maj 2024
kl 18:02:43
Louis Nitka
Läs mer om Louis Nitka