SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 12544059
nr 1254 4059
Bägare
K Anderson, silver, invändigt förgylld, graverad, 1901. Höjd: 11 cm. Vikt: ca 111g.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 13 maj 2019
kl 18:27:03
13/5 06:06:32
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver