KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13037018
*
nr 1303 7018
Tage Gavik
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Utsikt från Katarinavägen. Olja på duk. Signerad. 41x60 cm
Tage Gavik, född 1914, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2020
kl 19:16:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 16:52:03
1
100 kr
27/1 19:07:09
2
Vinnande bud
27/1 19:11:29
1
200 kr
27/1 19:11:30
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tage gavik
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:59
-
2034 Oljemålning
Astrid Munthe de Wolfe (f. 1926), Sverige. Interiö..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:11
*
Tage Gavik
Tage Gavik, född 1914, svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 1303 7018
Tage Gavik
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Utsikt från Katarinavägen. Olja på duk. Signerad. 41x60 cm
Tage Gavik, född 1914, svensk målare.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 16:52:03 | 1 | 100 kr |
27/1 19:07:09 | 2 | Vinnande bud |
27/1 19:11:29 | 1 | 200 kr |
27/1 19:11:30 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tage gavik
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:59 -
2034 Oljemålning
Astrid Munthe de Wolfe (f. 1926), Sverige. Interiö..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:11