KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7493200
nr 749 3200
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Blandteknik, Waldemar Sjölander (1906-1988), vårvinter, signerad, 37x45
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
måndag 26 mars 2012
kl 18:08:04
Waldemar Sjölander
Läs mer om Waldemar Sjölander