KONST / Litografier / Färglitografi 14886209

nr 1488 6209

Ilon Wikland

(f. 1930), Sverige

"Sagorna". Signerad, numrerad 234/450, oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 53x65,5

Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.700 kr

måndag 5 september 2022
kl 18:07:34

Ilon Wikland

Läs mer om Ilon Wikland