KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12343353

nr 1234 3353

Alvar Outakka

(1897-1951), Finland

Akvarell, Barnporträtt, signerad, -50,19,5 x15

Alvar Outakka (ursprungligen Alvar Lind), finländsk målare född 1897, död 1951.

Utrop:

400 kr

Såld:

100 kr

måndag 11 februari 2019
kl 19:37:17

6/2 14:22:54 1      Vinnande bud

Alvar Outakka

Läs mer om Alvar Outakka