![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 14655213
*
nr 1465 5213
Björn Lindroth
(1931-1999), Sverige
Signerad, numrerad 252x360. Färglitografi, bildmått: 35x51, yttermått inklusive ram: 49x64 cm
Kondition: saknar glas
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sångtextförfattare, född 1931, död 1999.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 maj 2022
kl 20:14:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/5 17:49:46
1
250 kr
2/5 20:08:27
2
150 kr
2/5 20:08:27
1
200 kr (Budbetjänt)
2/5 20:09:18
2
250 kr
2/5 20:09:18
1
250 kr (Budbetjänt)
2/5 20:09:58
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Björn Lindroth
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sångtextförfattare, född 1931, död 1999.
Läs mer om Björn Lindroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn lindroth färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
*
Björn Lindroth
Kondition: saknar glas
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sångtextförfattare, född 1931, död 1999.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Björn Lindroth
nr 1465 5213
Björn Lindroth
(1931-1999), Sverige
Signerad, numrerad 252x360. Färglitografi, bildmått: 35x51, yttermått inklusive ram: 49x64 cm
Kondition: saknar glas
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sångtextförfattare, född 1931, död 1999.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/5 17:49:46 | 1 | 250 kr |
2/5 20:08:27 | 2 | 150 kr |
2/5 20:08:27 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
2/5 20:09:18 | 2 | 250 kr |
2/5 20:09:18 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
2/5 20:09:58 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Björn Lindroth
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sÃ¥ngtextförfattare, född 1931, död 1999.Läs mer om Björn Lindroth
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn lindroth färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12