ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2677152
*
nr 267 7152
Spegel
Förgylld, H.148
Utrop:
600 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 september 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 15:55:06
1
650 kr
14/9 11:05:43
2
500 kr
14/9 11:41:16
3
900 kr
14/9 12:06:07
3
Vinnande bud
15/9 15:19:35
4
750 kr
15/9 15:20:22
4
800 kr
15/9 15:21:13
4
850 kr
15/9 15:26:45
4
950 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 267 7152
Spegel
Förgylld, H.148
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 950 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 september 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/9 15:55:06 | 1 | 650 kr |
| 14/9 11:05:43 | 2 | 500 kr |
| 14/9 11:41:16 | 3 | 900 kr |
| 14/9 12:06:07 | 3 | Vinnande bud |
| 15/9 15:19:35 | 4 | 750 kr |
| 15/9 15:20:22 | 4 | 800 kr |
| 15/9 15:21:13 | 4 | 850 kr |
| 15/9 15:26:45 | 4 | 950 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



