KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12948219

nr 1294 8219

Märta Bohm

(1910-2003), Sverige

Oljemålning, "Landskap Sörmland". Signerad. Olja på duk, 29x39 cm

Märta Bohm, svensk bildkonstnär född 1910, död 2003.

Utrop:

600 kr

måndag 2 december 2019
kl 18:09:40

Märta Bohm

Läs mer om Märta Bohm