ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 9758093
*
nr 975 8093
PASTEL
Signerad 1962, Västerlånggatan, 37x29,
Signerad 1962, Västerlånggatan, 37x29
Estimate:
500
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday August 24 2015
at 19:02:18
- Bid history
Time
Bidder
Bid
22/8 08:25:15
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Aug 24
Stockholmsmotiv
På Tema Stockholmsmotiv den 24 augusti har vi samlat verk med motiv från Stockholm - Waxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv. Oljemålningar och grafik av konstnärer som Astri Bergman-Taube, ...
Read more about Stockholmsmotiv
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita gamla stan pastell stockholmsmotiv vattenfärg västerlånggatan
-
7166 PASTEL
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:58
-
6485 PASTELS
2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:24
*
PASTEL
Read more about Stockholmsmotiv
nr 975 8093
PASTEL
Signerad 1962, Västerlånggatan, 37x29,
Signerad 1962, Västerlånggatan, 37x29
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 100 |
| Auction date: |
Monday August 24 2015 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 22/8 08:25:15 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Aug 24
Stockholmsmotiv
På Tema Stockholmsmotiv den 24 augusti har vi samlat verk med motiv från Stockholm - Waxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv. Oljemålningar och grafik av konstnärer som Astri Bergman-Taube, ...
Read more about Stockholmsmotiv
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita gamla stan pastell stockholmsmotiv vattenfärg västerlånggatan
-
7166 PASTEL
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:58 -
6485 PASTELS
2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:24



