Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / Olja + akvarell 9308324



*

nr 930 8324


Mai-Britt Palmroth

(1930-2020), Sverige


Olja + akvarell , Mai Britt Palmroth (f. 1930), 28x23 & 19x12, Flicka & stilleben


Mai-Britt Palmroth, svensk målare och grafiker född 1930 i Örebro, död 2020 i Simrishamn.

Följerätt

Ja

Utrop:

800 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 december 2014
kl 18:42:32


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/12 18:37:32 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Mai-Britt Palmroth

Mai-Britt Palmroth, svensk målare och grafiker född 1930 i Örebro, död 2020 i Simrishamn.

Läs mer om Mai-Britt Palmroth
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell flicka & stilleben mai britt palmroth olja oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6665 AkrylmÃ¥lning
    Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:08
  • 6498 OljemÃ¥lning
    1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:30
  • 8074 OljemÃ¥lning
    Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6364 OljemÃ¥lning
    Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:53
  • 6350 OljemÃ¥lning
    Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:24
  • 6046 OljemÃ¥lning
    Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:30




Ladda ner broschyr